1. Crocodile 1996

  Crocodile 1996

  720P Türkçe Altyazı

  1996 yapımı olan filmin senaryosu daha sonraları çekeceği tüm filmler şeklinde Crocodil'de Kim Ki Duk’a ilişkin ve yönetmen koltuğunda da kendisi oturuyor. Genç yönetmenin ilk filmine Gok- Ji Park yapımcı olma cesaretini gösterirken Görüntü yönetmeni olarak Dong-sam Lee her karenin bir tabloya dönüşebilmesi için bütün birikimini ortaya döküyor. Ülkemizde 1996 senesinde sinemaseverlerle buluşmuş bu film de yönetmenin diğer filmleri benzer biçimde yeterli ilgiyi görememiş, sadece izleyici Boş Ev, süre, Yay benzer biçimde filmlerle tanıştıktan sonra hak ettiği ilgiye kavuştu denebilir.

  Daha ilk filminde kamerasını sıra dışı ilişkilerin tam kalbine sokan yönetmen, toplumun sistem dışına kustuğu üç kişiyle tanışmamızı sağlıyor bizi. Ag-o (cenup Kore’nin başkenti Seul’de Han nehrinin ayırıcılığına direnme kurulmuş köprünün altında yaşlı bir adam ve bir çocukla beraber yaşamaktadır. Başrollerini Jae-hong Ahn ve Jae-hyeon Jo’nun paylaştığı filmde, yaşlı adam tüketim toplumunun çöplerinden bira ve kola kutularını vs leri biriktirerek rızkını çıkartırken, çocuk orada burada sakız satmaya çalışır. Ag-o ise gündüzleri işportacılık yaparak geçimini sağlamaya çalışmaktadır.
  Sadece geceleri köprüden atlayıp intihar edenlerin cesetlerini soymakta çıkan üç beş kuruşu, işportacılıktan kazandığı paraya ekleyip, kumar masalarında kaybeder. Bir gece ne köprünün üstünde ne de altında olamayan bir başkası intiharı seçer. Fakat canına kıymaya kalkan bu genç kız Ag-o tarafından kurtarılır. Bu üç kaybetmiş insanın ortasına düşen kız ile beraber özellikle kız ve Ag-o arasında yaşananlar birleşince izleyici rahatsız olacağı (ve olması da gereken) başka bir yolculuğun ortasındadır artık.
  Crocodile 1996 9.0 / 10 1 kullanıcı oyu.
  9.0
  ( Toplamda 1 oy verildi. )

      6.4   771

Background
Adblock Tespit Edildi! Adblock ile bu partı izleyemezsiniz. Lütfen reklam engelleyici eklentinizi devre dışı bırakınız ve sayfayı yenileyiniz!
Yorum Alanı
Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden asyadizileri.net hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler.x